Ankaralı Namık gözyaşları ile toprağa verildi!

0
237

Babasının tabutuna mezarlığa kadar 14 yaşında ki oğlu Efe taşıdı.

Ankaralı Namık Olarak ünlenen Namık Uğurlu, Türk Halk Müziği (THM) sanatçısı 39 yaşında hayata gözlerini yumdu. Cenazesi Memleketi Çankırı’nın Kurşunlu İlçesine bağlı Yeşilöz Köyü’nde sevenlerinin gözyaşları arasında toprağa verildi.

İkindi namazını müteakip Yeşilöz Köyü camiinde kılınan cenaze namazının ardından Ankaralı Namık cenaze töreniomuzlarda köy mezarlığına götürülen Namık Uğurlu’nun cenazesi, sevenlerinin duaları ile toprağa verildi. Cenaze törenine katılan eşi Nebahat Uğurlu ile çocukları 14 yaşındaki Efe ve 7 yaşındaki kızı Sedef ile annesi Cevriye, babası Mustafa Uğurlu ayakta durmakta güçlük çekti. Yakınlarının ve sevenlerinin katıldığı cenaze töreninde imamın helallik istediğine, cenazeye katılanlar hep bir ağızdan ‘Helal olsun’ diye bağırdı.

Ankaralı Namık'ı oğlu taşıdıGözyaşlarının durmadığı cenazede, Cenaze namazının ardından babasının tabutunu mezarlığa
kadar taşıyan 14 yaşındaki Efe cenazeye katılan Ankaralı Namık sevenlere duygusal anlar yaşattı.

O bir Çankırılı olmasına rağmen söylediği Ankara türküleri ile ün yapmış ve Ankaralı Namık adını kullanmıştır. Kendine özgü yorumu ile Ankara türkülerini tüm Türkiye’ye sevdirmiştir. Kendi yazdığı eserlerinden bazılarını ise şöyle sıralayabiliriz. Arabada beş evde on beş, hadi çıkta gel, ah babam sağ olsaydı, oğlumun tabancası, dar geldi sana Ankara gibi daha bir çok esere imza atan sanatçı herkes tarafından çok sevilen bir isimdi.

Ankaralı Namık İntihar mı EttiAnkaralı Namık ( Namık Uğurlu)’ dün gece 21.30 sıralarında Kuzey Ankara TOKİ bloklarında, Keçiören Şenyuva Mahallesi Seyhan Caddesi 15/c adresindeki apartmanın 7. katındaki evinin balkonundan atlayarak intihar etti ve hayatını kaybetti. Namık Uğurlu’nun İnönü Üniversitesi Makine Mühendisliği mezunuydu. Mesleğini değil Sanatı tercih eden Ankaralı Namık ölümüyle sevenlerini üzdü.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here