Ankara’mız

0
70

Yeni bir patlama haberi; Ankara Kızılay meydanında patlama, Ekim ayından bu yana;  Ankara da olan 3. saldırı. Çok sayıda yaralı ve ölü var!

Şaşırmıyoruz Evet;  maalesef ki artık ne şaşırıyor ne de şok yaşıyoruz. Bu kaçıncı patlama da diyemiyoruz artık, çünkü bir önceki patlamanın izlerini toparlamaya fırsat bile olmadan yenisini yaşıyoruz. Sanki aynı filmi tekrar, tekrar başa sarıp seyreder gibiyiz.

Memleket patlamadan, çığlıktan, şehit haberlerinden yoruldu bıktı. Amerika bizi uyarıyor, istihbarat alıyoruz, bomba yüklü araçla saldırı olacağını söylüyorlar Amerika 3 gün önce vatandaşlarını Ankara’dan çıkarıyor. Peki biz neden insanımızı koruyamıyoruz, güvenliğini sağlayamıyoruz?

Bir sonraki terör saldırısı ne zaman olacak diye oturup bekleyecek miyiz? Gerçekten bu kadar zor mu?  ülkemizin vatandaşının hayatını korumak.

Ortam ve gidişat o kadar kötü ki insanlarda, değersizlik duygusu ve mutsuzluk var. İleriye dönük hayaller kurmak ve güzel şeylerden bahsetmek yerine endişe ve kaygı duyuyoruz. Dengemizi kaybetmiş durumdayız.

Acı çekiyoruz, hergün insanlar ölüyor bu ülkede. Bırakalım artık dünde yaşamayı, geçmişte ne yaşanmışsa yaşanmış, bu kadar masum insanın bedel ödemesi gerekir mi? Lanet etmekten başka bir şey yapamıyoruz. Yeter artık ne yapılacaksa yapılsın ve bitsin bu terör, son bulsun acılar.

Yarınlar da savaşların olmadığı, bombaların patlamadığı, bir Türkiye de yaşamak umudu ile kalın sağlıcakla…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here