Aşk hayatın ta kendisi

0
99

AŞK NEDİR

Aşkı nedir sorusunu yüzlerce binlerce kişiye sorsanız her biri hiç  kuşkunuz olmasın farklı bir cevap verir, milyonlarca insana sorsanız aşk yine farklı cevaplar alırsınız, peki o zaman aşk nasıl bir şeydir ki kişiye göre değişir, herkes farklı bir cevap verir gelin kısaca bu sorunun cevabını verelim.

Aşk aşkı yaşayan kişiye göre değişiklik gösterir, çünkü aşk kişiye, kişinin konumuna, yaşam tarzına, maddi gücüne, yaşadığı sosyal ortama, aile yapısına göre değişiklik gösterir, en önemlisi de her aşık olan mutlu olamaz, mutlu olsa da bir süre sonra bir süre sonra sıkıntılar başlar dünyası kararır, kimisi aşık olur karşılık bulamaz, kimisi aşık olur söyleyemez derken herkesin aşkı da, aşka bakış açısı da, aşk nedir sorusuna vereceği cevapta değişir.

Peki aşkın genel anlamda tanımı nedir

Aşk kısaca karşı cinse duyulan istek ve arzunun adıdır, erkeğin kadına kadınında erkeğe duyduğu ilginin ve arzunun adıdır.

Aşk yaşamın en temel duygularından biridir, hayatta neye sahip olursan ol eğer aşkı yaşamadıysan eksik bir yanın kalmış demektir, dünyanın kurulduğu andan itibaren aşk insanın hayatında en büyük yeri işgal eden tek duygudur.

Kısacası aşk hayatın ta kendisidir.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here