Aşk’a engel yok

0
165

Her gün olduğu gibi o gün de cam kenarında oturmuş yoldan gelip geçenleri izliyordu, engelli olduğu için yapacak pekte bir şeyim yok diye düşünüyordu.

Az sonra yoldan geçen güzel bir kız gördü, daha önce hiç görmemişti mahalleden değil diye düşündü ama kızı çok beğenmişti, yarın, öbür gün, bir sonra ki gün derken her gün görmeye başladı, artık cam kenarında oturmasının en büyük sebebiydi o güzel kız.

Genç adam aşık olmaya başlamıştı ama kızın böyle birinin varlığından haberi bile yoktu. Günler günleri kovalıyor zaman hızla geçiyordu genç adam bir şekilde duygularını kıza açmak istiyordu, ama bunu nasıl yapacağını bilmiyordu, ve bir gün bir karar verdi kıza mektup yazacaktı öylede yaptı ilk yazdığı mektubu mahalleden tanıdığı bir arkadaşına vererek birazdan buradan bir kız geçecek o kızı takip et ve bu mektubu ona ver dedi, arkadaşı hiç düşünmeden tamam diyerek mektubu alıp yolun kenarında beklemeye başladı az sonra kız göründü kızın peşine takılan çocuk biraz sonra kıza bakar mısınız? diye seslendi, kız arkasını dönüp bana mı seslendiniz? diye cevap verdi, çocuk evet durun bu mektup sizin dedi mektubu kızın eline sıkıştıran çocuk hızla uzaklaştı, kız eve gelir gelmez mektubu okumaya başladı, engelli genç ona nasıl aşık olduğunu uzun, uzun anlatmıştı, ama kendinden hiç bahsetmemişti, bu mektuplara her gün bir yenisi ekleniyor kız her mektupta biraz daha şaşırıyor ve resmen bu gizemli kahramana aşık olmaya başlıyordu, bu zamana kadar mektuplara cevap vermeyen kız artık cevap yazmaya başlamıştı, kız ilk mektubunda şaşkınlığından ve okuduğu mektuplara hayranlığından bahsediyor, inanılması güç ama hayali bir kahramana aşık olmaya başladığını ifade ediyordu.

Zamanla aşklarını mektuplarında açık,açık dile getirmeye başlayan ikili tanışmak için karar almışlardı, fakat engelli genç bunu nasıl yapacağını, kızla ilk karşılaşmalarının sonucunu kaldırıp kaldırmayacağı düşünüyor adeta uykuları kaçıyordu. Sonunda buluşmaya karar verilmiş tarih belirlenmişti, bir çay bahçesinde gerçekleşecek buluşma için arkadaşlarından yarım isteyen engelli genç erkenden çay bahçesine gelmiş bir demet çiçek almış ve tekerlekli sandalyesinde sevdiği kızı beklemeye başlamıştı,  buluşma saati gelmişti artık, az sonra kız çay bahçesinin kapısından içeri girmiş etrafına bakınıyor onu karşılayacak olan sevgilisini gözlüyordu, durumu fark eden delikanlı hemen garsona bakar mısınız deyip kapıda ki kızı işaret etti masama getirir misiniz diye ricada bulundu, garson tabi seve,seve efendim diyerek kıza doğru ilerlerken engelli gencin adeta heyecandan kalbi duracaktı, kız masaya gelmişti, ama adam ayağa kalkmamıştı, genç adam buyurun oturun dedi, kız tokalaştıktan sonra oturdu ama adamın kullandığı tekerlekli sandalye gözüne takılmıştı, siz yürüyemiyor musunuz diye sordu, engelli genç evet diyerek cevap verdi.

Engelli genç sonra sizden bir ricam olacak lütfen hiç konuşmadan beni dinleyin sözüm bitince ne isterseniz yapabilirsiniz diye konuştu, Kız tabi buyurun diyince, engelli genç olup biteni anlatmaya başladı, engelli gencin konuşmasını göz yaşları içinde dinleyen kız konuşma bitince ağlayarak masayı ve çay bahçesini terk etti.

O günden sonra engelli gencin yazdığı mektuplara bir süre cevap vermedi ve bir gün engelli gencin kapısı çalındı, kapıyı engelli gencin annesi açmıştı hemen genç adamı soran kız koşarak engelli gencin boynuna sarıldı ikisi birlikte dakikalarca ağladılar. Bir süre sonra kız şimdide sen hiç konuşmadan beni dinle lütfen diye rica etti, genç tamam diye cevap verince kız anlatmaya başladı. Ve konuşması bittikten sonra ben seninle evlenmeyi kabul ediyorum diye söyledi, bunu duyan engelli genç adeta şok geçiriyor ne söyleyeceğini ne yapacağını bilmiyordu göz yaşları içinden dudaklarından seni çok seviyorum kelimesi döküldü, kısa süre sonra evlenen çift bir ömür boyu mutlu yaşadı.

Aşk’ın engel tanımadığını, sevginin tüm engelli aşabileceğini, bedensel engelin duygulara engel olamayacağını, mutluluğun yürümeye yada başka bir engel türüne takılmayacak kadar yüce bir duygu olduğunu, yürekteki duyguların hiçbir engel tanımayacağını bu hikayede görmüş olduk.

Yarınlarda yüreğinizden sevgi, aşk, hoşgörü, anlayış eksik olmasın, aşk ile dolu yarınlar dileriz…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here