Bağımlılık başarı getirdi

0
67

Türk milleti olarak gözümüz aydın..

Ülkemiz dizilerle dünya çapında ünlü olmuş ve tüm dünyada dizilerimiz yayınlanıp severek izlenir olmuş.. Acaba bunun için sevinsek mi? yoksa bu durum için düşünsek mi? bilmem…

Neden bir bilim, tıp, matematik , yada teknoloji alanında değil de sadece dizilerle ülkemizin adını duyurup popüler oluyoruz .. Bu konuda yapılan bir çok araştırmada bu dizilerin gençleri ve çocukları olumsuz yönden etkilediğini, gençlerin bu dizlerdeki kahramanları post model olarak alıp onlara benzemeye çalıştığı aşikardır..

Toplumumuzda bu diziler nedeni ile orda yaşanan lüks hayat, zenginlik, haset, kıskançlık ve diğer olumsuzluklar sanki doğal bir yaşam döngüsü gibi gösterilip, izleyen kişilerin beyni yıkanmaktadır.

Ben Bir Türk kadını ve bir Anne olarak mantar gibi çoğalıp her kanalda bilmem kaç tane dizi yayınlanacağına daha yararlı, çocuklarımız, gençlerimiz ve her birey için daha faydalı yayınlar yapılsa ve onu izlemeye teşvik edilse daha iyi olmaz mı? Dizilerle değil de Türkiye‘min adı tıp’ ta ,Bir buluşla yada gençlerimizin teknolojik olarak geliştirdiği yeniliklerle duyursak daha güzel olmaz mı? Güzel Ülkem dizlerin ve her kanalda eş arayan, kavgaların, düşmanlığın, kıskançlığın kol gezdiği programlarla beynimizin yıkanmasını ben kınıyorum ve tüm ebeveynleri ve insanlarımızı daha bilinçli olmaya davet ediyorum.

Hadi Güzel Ülkem daha bilinçli, daha mantıklı ve kaliteli konularla birinci olmaya…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here