Başarılı bir öğrenci nasıl olur

0
59

Derslerinde başarılı bir öğrenci istiyorsanız, çocuğunuzun başarıları ile övünen bir anne baba olmak istiyorsanız eğer size düşen yapmanız gereken görevler var, bunlara gelin beraber bir göz atalım.

Başarılı bir öğrencinin başarısı ilk olarak mutlu bir aile yaşantısına bağlıdır. Aile içindeki huzurun önemi bir öğrenci için tartışılmaz en ön önemli faktördür. Çünkü huzurlu, mutlu ailelerde yetişen çocuklar da mutlu oldukları için kafalarında bir kaygı ve negatif düşünce olmayacağından bu durum onların derslerine de yansıyacak ve arkadaşlarına oranla daha başarılı olacaklardır.

Öğrencinin başarılı olmasında ki diğer bir etkende maddi özgürlüktür. Ailesinin geçim sıkıntısı yaşadığını bilen bir öğrenci bu durumdan üzüntü duyar ve buda öğrencinin başarısını olumsuz yönde etkiler, Türkiye’de gelir seviyesi belli tabi ki herkesin zengin olma şansı yok her on aileden ikisi alt gelir sınıfında olabilir, maddi konuları ve sorunları çocuğunuzun yanınızda olduğu zamanlarda konuşmayarak bu konuda da önlem alabilirsiniz.

Başarısızlığın önemli sebeplerinden biriside arkadaş çevresidir. Çocuğunuzun okul hayatından tutunda iş hayatına, ev yaşantısına, yarınlarına etki eden çok önemli bir konudur arkadaş çevresi.  Bu konuda çok dikkatli olmanız gerekmektedir, öyle ki çocuğunuz ile arkadaş olmalısınız dışarıda olup bitenleri yeni tanıdığı arkadaşlarına varana kadar birçok şeyi sizinle paylaşmalıdır, eğer sizinle arkadaş gibi samimi ama seviyeli bir arkadaşlık kurmasını sağlayabilirseniz bu şekilde arkadaş çevresi sorununu da halletmiş olursunuz.

Sağlıklı, mutlu, huzurlu, ve başarılı bir geleceğe sahip olmanız dileklerimizle…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here