Belki bir gün

0
259

Ne kadar zordur yüreğinde fırtına koparken sakin görünmek, mutlu görünmek, hayattan keyif alıyormuş gibi yapmak. En kral oyunculara taş çıkartacak kadar yetenekliymişim aslında ama kendi yeteneğimin kendim bile farkında değilmişim ne yazık ki.

Şaka bir yana gerçekten yüreğinde fırtınalar koparken mutlu görünmek, huzurlu görünmek, rol yapmak çok zormuş.  Hayat her zaman iyi kalpli insanları üzüyor onlara acı çektiriyormuş demek ki iyi bir insan olmak suçmuş diyorsun isyan edercesine ve sonra yine boyun büküyorsun kaderine içine akıtıyorsun gözyaşlarını, feryat figan ağlasan da kimse duymuyor sessiz çığlıklarını.

Çareler içinde çaresiz kalmaktan başka bir şey değil aslında tüm bunlar. Yapabileceğin o kadar çok şey varken hiçbir şey yapamamak, eli kolu bağlı oturmak, susmak  ve öylesine yaşamak işte adına yaşamak denirse.

Doğan her güneş batarken umutlarını da alıp götürür beraberinde ve senin ömründen bir gün daha eksilmiştir işte tabiri caizse yaşanmadan geçip gitmiştir işte. Sonra sen acılarına dayanmak için, katlanmak için acı dolu hayatına, dindirmek için akan gözyaşlarını teselli edersin kendi kendini ve dudaklarından her şeyi anlatan şu sözler dökülür BELKİ BİRGÜN…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here