Cumhuriyet’in 92. yılı kutlu olsun

0
19

Bildiğiniz gibi Cumhuriyet Bayramı Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 29 Ekim 1923’te yönetimi ilan etmesi anısına her yıl 29 Ekim günü  Türkiye’de ve Kuzey kıbrıs’ta  kutlanan bir milli bayramdır.

Cumhuriyet Bayramı’nın kutlandığı ülkelerde 28 Ekim öğleden sonra ve 29 Ekim tam gün olmak üzere bir buçuk gün resmî tatildir. 29 Ekimlerde stadyumlarda şenlikler yapılır, akşam ise geleneksel olarak fener alayları düzenlenir.

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, cumhuriyetin onuncu yılı kutlamalarının yapıldığı 29 Ekim 1933 tarihinde verdiği 10. Yıl Nutku’nda, bu günü en büyük bayram olarak nitelendirmiştir.

Cumhuriyet Bayramı’mız Kutlu Olsun

Cumhuriyetin 92. yılını kutladığımız bu gün de tüm Türk halkının Cumhuriyet Bayramını Kutlarız.

Ülkemizin zor bir dönemden geçtiği şu günlerde birlik ve beraberlik  için el ele vermemiz gerektiğini unutmayalım. Siyasi görüşünüz, dini inancınız, hayata bakış açınız ne olursa olsun fakat barış içinde, huzur içinde yaşamak için tek yürek olmayı Ülkemizi bölmeye çalışanların karşısında durmayı bilmemiz gerekir.

Unutmayalım ki bu ülke bizim. Bu topraklar bizim. Türkiye bizim vatanımız, Bu topraklarda her zaman barışın, huzurun, birliğin ve beraberliğin, hüküm sürmesi dileklerimizle Tekrardan Cumhuriyet Bayramınızı kutlarız.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here