Engelsiz Türkiye Engelsiz Yarınlar

0
100

Engellilerin yaşadıkları sıkıntıları anlatmakla bitiremeyiz. Nereden  bakarsanız bakın engelli olmak demek hayatın getirdiği zorlukları iki kat fazla yaşamak demek. Bu zorlukları ve sıkıntıları tek,tek yazmaya kalksak bitiremeyiz, ama toplum olarak duyarlı olabilirsek duyarlı olmayı başarabilirsek engellilerin iki kat zor olan hayatları az da olsa rahatlar diye düşünüyoruz.

Duyarlı olmayı, empati kurmayı topluma aşılamak için çok çalışmamız gerektiğinin de farkındayız, ama bunu tek başımıza yapamayacağımızın da bilincindeyiz, işte tam da bu nokta da televizyonlara ve radyolara kısacası basın yayın gruplarına çok büyük işler düşmektedir, Çünkü insanlara bir mesaj vermek istiyorsan en etkili yöntem medyadır.

Türkiye’de medya patronları sadece parayı düşündükleri için sosyal sorumluluk projeleri onların hiçbir şekilde ilgi alanlarına girmez. Durum böyle olunca engellilerin yaşadıkları sorunları, sıkıntıları ve mağdur oldukları konuları toplum bilmez hatta engellileri toplum için de adeta yok sayarlar.

Türk toplumunda engelliye bakış açısı acıma duygusundan öteye geçmez. Oysa engelliler kendilerine acınmasını değil toplum içinde kendilerinin de var olduklarının bilinmesini arzu ederler. Bu konuda basın yayın gruplarına çok iş düştüğünü söylemiştik eğer basın yayın grupları yayınlarında engellilere daha fazla yer verirseler insanlar engellilerin de varlığını zaman içerisinde kabul edeceklerdir.

İşte tam da bu gün çok güzel bir ilke imza atıldı, hepimizin bildiği ve severek dinlediğimiz internet radyolarından 3 tanesi ortak bir yayın yaparak dinleyicilerini duyarlı olmaya davet ettiler aşağıda isimlerini ve adreslerini bulabileceğiniz radyoların ortak yayınlarına verdikleri isim ise çok güzeldi.

Engelsiz Türkiye, Engelsiz Yarınlar

”Engelsiz Türkiye Engelsiz Yarınlar” adını verdikleri yayın ile örnek bir davranış sergileyen ekip gerçekten,  büyük bir teşekkürü hak etti. Yayında,  3 radyo aynı anda aynı yayını yaparak aslında internet radyolarının ne kadar fonksiyonel olduğunu da göstermiş oldular.

Ortaklaşa yapılan bu yayın wwww.arabeskalemi.com / www.arabeskvadisi.net / www.canturkfm.net radyoları tarafından gerçekleştirildi.

Engellilerin yaşadıkları sorunları birinci ağızdan dinleyicilerine duyurmak isteyen yayın ekibi yayına ”Boğaziçi Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği”  Yönetim kurulu üyesi Polat Sarıçiçek’i de dahil ederek çok başarılı bir yayın yaptılar. Hem bilgilendiren, hem eğlendiren, zaman, zamanda düşündüren bir yayın yapan ekip yaptıkları işin hakkını verdikleri gibi sergiledikleri örnek davranış ile de bir ilke imza attılar.

Ortak Yayına Katılanlar ve Destek Verenler

Arabeskalemi.com Radyosu ile ( Burhan Pelüloğlu)  /  Arabeskvadisi.net  Radyosu ile ( Sadullah Kale ) ve Arabeskvadisi programcılarından ( Derya Başaran) / canturkfm.net Radyosu ile ( Barış Kayze ) ve Boğaziçi Engelliler Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği adına yönetim kurulu üyesi ( Polat Sarıçiçek ) bu yayının gerçekleşmesinde katkı ve destek sağlamıştırlar.

Duyarlılıklarından Dolayı Tüm Emeği Geçenlere Teşekkür Ederiz

Bu Anlamlı yayında ve yapımda emeği geçen katkı sağlayan herkese bizde Okuman Lazım haber sitesi olarak teşekkürlerimizi sunuyoruz.

Engelsiz Türkiye Engelsiz Yarınlar için herkesi bu şekilde duyarlı olmaya davet ediyoruz. Engelsiz yarınlarda buluşmak dileği ile…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here