Hayallerinde Sınırı Varmış

0
57

İnsanlar hayatları boyunca hep bir şeyler için çalışıp dururlar değil mi? Hayaller kurarlar ve o hayalleri gerçekleştirebilmek için var güçleri ile mücadele ederler…

Peki en çok hayali kimler kurar hiç düşündünüz mü? kimler hayallerine sarılıp uyur? kimler hayallerinin verdiği güç ile yaşama tutunurlar?  tüm bu soruların cevabını bu yazıda bulacaksınız.

Hayal dediğimiz olay sahip olmayı istediğiniz ama sahip olmadığınız şeyleri düşmenize verdiğiniz bir isimdir aslında. İşte bu yüzden hayaller gelir seviyesi düşük kişilerde daha çok görülür.

Zengin insanların hayal kurmak gibi bir derdi yoktur çünkü onlar paranın verdiği güç ile istediklerini alırlar hayal kurmak için bir sebepleri kalmaz. Oysa gelir seviyesi düşük fakir insanlar hep bir şeylerin hayalini kurarlar, bir evim olsa, bir arabam olsa, şu kadar param olsan, şöyle bir kızla evlenebilsem bunlardan sadece birkaç tanesi olarak sıralanabilir.

Hayal kurmak gelir seviyesi düşük insanlar içindir dedik ya hani evet bu çok doğru bir tespittir isterseniz sizde araştırabilirsiniz.  İşin en acı tarafı ise yoksul insanların hayalleri bile yoksul oluyor evet yanlış okumadınız yoksul insanların hayalleri bile yoksul oluyor. Şöyle bir örnek vererek yazımızı bitirelim; Yoksul insanların ilk hayali ev yada araba almak olur belki sonra bir evlilik yapmak en fazla kendi işini kurmak bundan daha fazlasını hayal edeni görmedim garip değil mi ama gerçek.

Yoksul insanların çocukları da büyük hayaller kuramıyor maalesef büyük hedefleri olmuyor asla. Demek ki kimine göre hayallerinde sınırı varmış…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here