Kadına Şiddetin Geldiği Son Nokta – Sibel Evren

0
487

İstanbul’un kartal ilçesinde oturan 2 Çocuk annesi 24 yaşında  ve 7 aylık hamile Sibel Eviren, 24 Şubat Pazartesi günü eve alkollü gelen eşi tarafından acımasızca dövüldü. Zanlı annesini arayıp eşini dövdüğünü söyledi ve o gün hiçbir müdahale yapılmayan Sibel Eviren ancak Salı günü kayınvalidesinin haber vermesi ile hastaneye kaldırılıyor. Eşi Engin Eviren‘den gördüğü şiddet sonucu Kartal Eğitim ve Araştırma Hastanesine kaldırılan ve durumu ağır olan Sibel Eviren 7 aylık bebeğini gördüğü şiddet sonrasında kaybetti. Halen Yoğun bakımda tutulan Eviren’in hayati tehlikesi devam ediyor. Zanlının annesinin polisi araması ile yakalanan Zanlı Engin Eviren şuanda Maltepe Ceza Evinde tutuluyor.

Şuanda yoğun bakımda yatan Sibel Eviren’in yakınları zanlı hakkında şikayetçi olarak gerekli cezayı almasını istediler. Zanlının en ağır cezayı alması için lütfen bu sese kulak verin. Türkiye’de kadınlara yönelik şiddetin arkası gelmek bilmiyor. Her yeni gün başka bir olay ile karşılaşıyoruz. Sibel Eviren’e karnında 7 aylık bebeği olduğu halde acımasızca şiddet uygulayan Engin Evren isimli zanlı hakim karşısında bir katil olarak yargılanmalıdır. Kasten adam öldürmeden yargılanmalı ve ağırlaştırılmış mühebbet cezasına çarptırılmalıdır.

Kadına yönelik şiddetin her türlüsüne karşıyız ama bu kadına şiddetin çok başka bir boyutudur. Bir annenin karnında ki 7 aylık bebeğinin ölümüne sebebiyet veren zanlının en ağır cezayı alması için halkımızın ve tüm yazılı ve görsel medyanın bu konuda duyarlı olmasını ve gereğini yapmasını önemle rica ediyor ve bekliyoruz.

Lütfen bir bu çağrıya sessiz kalmayın…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here