Kaldığımız yerden devam!

0
89

Hayat yolculuğumuza kaldığımız yerden devam ediyoruz.  Her yaşanan gün biraz daha tecrübe kazanarak, biraz daha güçlenerek, yaşanmışlıklardan ders alarak yolculuğumuzu sürdürüyoruz.

Yolumuz zor, yollar engebeli, inişli çıkışlı, bazen koca bir çukur karşımıza çıkar, bazende dikenli bir yol. Her ne kadar biz yolumuzu kendimiz belirlemeye çalışsakta, şöyle yaparım böyle yaparım desekde, zaman zaman yolumuzu şaşırıp kontrölümüzü kaybediyoruz. Gelecekte ne olacağını bilmeden, karşımıza neler çıkacağını bilmeden yolumuza devam ediyoruz.

Aslında yaşanmışlıklar bize yol göstermektedir, sadece bunu farketmek ve uyanmak gerekir. Neleri kaybedip  yada neleri kazandık sahip olduğumuz değerler nedir bunların farkına varırsak, yolumuz daha keyifli olur.

Koca bir seneyi geride bırakıp yeni seneden gün aldığımız şu günlerde ne değişti? Hırslar, egolar, kavgalar, dağıtıp yıkmak adına…

Dersler alındımı?

Evet 2016 ya girerken sözler verildi, umutlar vadedildi, sil baştan denildi, ayrıca bunların söz verilmesi için de koca bir yıl beklemek mi gerekli?  BİLEMEM

Kaybetmeden kazanmayı, elimizdekinin değerini gittiğinde, kısaca başımıza bişey gelmeden hiçbişeyi öğrenemiyoruz.

Gerçekten de DERSLER ALINDI MI ? Onuda bilemem…

 E o zaman hadi bakalım  SİL BAŞTAN diyelim…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here