Nerdesin vefa?

0
48

Bir zamanlar etrafınız da onlarca dostunuz vardı değil mi? başınız sıkışsa moraliniz bozulsa ya ne bileyim bir şeye ihtiyacınız olsa her zaman yanınızdaydılar değil mi? dostlarla muhabbetin tadı başkadır, en güzel vakitlerin vazgeçilmezidir dostlarınız değil mi? eskiden en çok önemsenen konuydu gerçek dostluklar değil mi? tüm bu sorulara verdiğiniz cevapların evet olduğunu duyar gibiyim, haklısınız verecek başka da cevap yok zaten.

Şimdilerde var mı öyle eskisi gibi gerçek dostlarınız?

Sizi bilmem ama bana göre gerçek dostluklar yok denecek kadar azaldı, insanlar birbirilerine olan inançlarını yitirdiler, çıkarları uğruna en yakın dostlarını hiç gözlerini kırpmadan satacak duruma geldiler.  Sadakat denilen dürüstlük denilen duyguların adı bile telaffuz edilmez oldu. Şöyle etrafımıza bir bakalım insanlar içinde nasılda yalnızlaştık, nasılda kayboldu etrafımızdan dostumuz dediğimiz insanlar, bir zamanlar yedimizin içtiğimizin ayrı gitmediği dostlarımız artık bir yabancıdan farksız.

Seni çok özlüyorum nerdesin vefa…

Evet geride kalan yıllar, gelişen çağdaş dünya, modern hayat, çıkar ilişkileri, birde baktım ki yalnızlaşmış tek başına başıma kalmışım. Şimdiler de en yakın dostum dediklerimle ayda yılda telefonda bile zor konuşur hale geldim, senin suçun yok  sakın üzülme, şartlar seni buna zorlamış olabilir ama her ne olursa olsun tüm bu sorunların çözümü vefa duygusuna bağlı,

bir kez de buradan sesleniyorum neden bizleri bu kadar yalnızlaştırdın nerdesin vefa…?

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here