Öğretmen atamaları ne zaman yapılacak

0
17

Bildiğiniz gibi binlerce öğretmen atama bekliyor, öyle ki yıllarca okumuş dirsek çürütmüş öğretmen olmuş ama halen iş başı yapamamış öğretmenler bir umutla atanacakları günü bekliyorlar, beklenen açıklama Milli Eğitim Bakanından geldi.

Açıklama şu şekilde…

Birtakım ziyaret ve inlemelerde bulunmak için Eskişehir’e gelen Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Avcı, bir basın mensubunun şubat ayında öğretmen atamasının yapılıp yapılamayacağına yönelik sorusu üzerine, öğretmen atamalarının kanun gereği yılda bir kez yapılabileceğini hatırlattı.

Artılarıyla eksileriyle atamaları değerlendirdiklerini belirten Avcı, “Bununla ilgili olarak kesin bir açıklama yapmayayım ama değerlendiriyoruz. Yasa gereği senede bir defa atama yapılabiliyor. Ancak Meclis açıldıktan sonra bu konuyla ilgili değerlendirmelerimizi tamamlamış oluruz. Ona göre bir karar vereceğiz. Ama gençlerimiz memnun edeceğimizi tahmin ediyorum” diye konuştu.

Kesim tarih verilmese de öğretmenler umutlandı.

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, net bir tarih vermese de öğretmenler şimdiden heyecanla şubat ayını beklemeye başladılar, umarız kadro bekleyen öğretmenler tez zamanda mesleklerini icra etmeye başlarlar.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here