Para diyip geçmeyin!

0
19

İnsanları yakından tanımak çok zordur aslında. En yakın arkadaşının bile gerçekte nasıl biri olduğunuz kolay bir şekilde anlamak neredeyse imkansızdır. Hayatta gerçek dostunum diyen arkadaşınım diyen insanların gerçekte kim olduklarını anlamak istiyorsanız mutlaka onunla ticaret yapın. Eğer ticaret yaptığınızda tanıyorum dediğiniz kişi değişmiyorsa doğru insandır artık onunla her işi yapabilirsiniz.

Eğer arkadaşınızın ticaret yapmaya başladığınızda değişiyorsa bilin ki o kişi sizin gerçek dostunuz değildir. Buradan çıkartacağımız derse gelince onu da size şöyle izah edeceğim.

Sağlık alanında yapılan gelişmeler her geçen gün artmaktadır. Birçok hastalığın çaresi bulunmuş hatta yüzlerce hastalıktan da daha hastalığa yakalanmadan korunmanın yolları bulunmuştur.  Ama henüz tam anlamı ile karakter analizi yapılacak teknoloji ne bilimde nede sağlık alanında mümkün değildir.

İşte tam da bu noktada devreye sıradan insanların bulduğu metot devreye girmektedir. Bu metodun adı ise “Para” olarak bilinmektedir.

Para insanların hayatlarını devam ettirmelerini sağlayan bir araçtır. Sağlık, beslenmen, giyim kuşam, tatil, modern bir yaşam için para olmazsa olmazların başında gelmektedir.  Tabi para insanlara bu imkanları sunarken insanların mutsuz olmasına da sebep olmaktadır.

Şöyle bir örnek ile yazımıza son verelim.  Bir dostunuz  var diyelim sizinle aynı şartlarda yani kimseye muhtaç olmayacak durumda diyelim ama lüks yaşantısı yok alt tabaka diye adlandırdığımız gruptan biri sizde öylesiniz. Bu insan sizinle ölüme gidecek kadar sizi seviyor size güveniyor tabi aynı şekilde sizde ona. Ve bir gün bu kişi çok para kazanmaya başlıyor daha lüks yaşıyor  ve daha neler, neler işte tam da bu noktada artık o dostunuz sizi unutuyor bunun sebebi ise  sadece ve sadece para’dır.

Anlayacağınız işin içine para girince her şey değişiyor.  Unutmayın paranın hayatımızı devam ettirmeye yaramaktan başka işlevleri de var…

Kalın sağlıcakla…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here