Ruhumuza iyi gelen renkli insanlar

0
344

Gökkuşağının yedi rengi, kırmızı, sarı, turuncu, mavi, yeşil, mor ve lacivert olarak biliriz aslında gökkuşağında daha fazla renk bulunduğu söylenir. Duyduğum bir hikayeye göre, bütün renkler kendilerinin en önemli ve özel olduğunu iddia ederlermiş.

Birgün yine her bir renk, kendisinin en önemli renk olduğunu ispat etmeye çalışırken tartışmaya başlamışlar. Tartışma o kadar büyümüşki bir anda gökyüzünde şimşekler çakmış ve yağmur yağmaya başlamış.
Yağmur onlara bu kavganın çok anlamsız olduğunu, her rengin birbirinden çok farklı özellikler taşıdığını,hepsininde ayrı ayrı görevleri olduğunu her rengin kendisine özel olduğunu anlatmış.
İnsanlarda aynı gökkuşağının rengi gibi birbirinden farklıdır. Dünya hepimizin renkleriyle bir bütündür ve her rengin birbirine ihtiyacı vardır.
Bazen bizi rahatsız eden, sinir bozucu bazende neşeli, heyacanlı, hüzünlü kimi zamanda agresif ,sevimsiz v.b kişleri tanırız. Bazılarını sever bazılarına sinir oluruz. Karşılaştığımız yada tanıştığımız her insan iyi yada kötü, doğru yada yanlış, bazen ise bir tebessüm bırakarak hayatımıza gelirler ve giderler. Olması gerektiği gibi.

Bize kendimizi iyi hissettiren, ruhumuza iyi gelen renklere ve sıcacık dostluklara selam olsun.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here