Son Kahraman Ömer Halisdemir

0
148

Tarihimiz bu milletin bağrından çıkan öz evlatlarının kahramanlıklarıyla doludur. Düşmanımız hiçbir zaman bitmedi, sadece bazı dönemler de azaldı ya da beklemeye geçti ama hiç düşmansız kalmadık çok şükür. Olsun ‘düşman bizi her daim diri tutar, dinç tutar’ olgusuyla baktık.

15 Temmuz darbe girişiminde 241 Şehit ve 2700 ün üzerinde yaralı kahraman vatan evladı bizler için, evlatlarımız için, ümmet için, devlet, millet için canlarını ve kanlarını verdiler. Yaralananlar içinde uzuv kaybı yaşayan ve artık eski hayatını sürdüremeyecek olanlarda bulunuyor. Rabbim hepsinden razı olsun, biz onlardan razıyız ve minnettarız.

Fetö örgütünün darbe girişiminde akılda kalan birçok kahramanımız var. Tankın Egzosunu atletiyle tıkayıp tankı durduran lokantacı, F-16 savaş uçağına levye fırlatan kişi, Köprüde üzerine mermi yağarken ayakta duran genç, darbe karşıtı eyleme yanında başı açık bayanla kamyonun üstünü doldurup gelen çarşaflı ablamız ve tabi diğer kardeşlerimizin de çok farklı hikayeleri  var.

Şüphesiz 15 Temmuz’un kahramanlıklarından simge isimlerin başında Şehit Astsubay Ömer Halisdemir gelecektir.

İsimler insanlara sirayet eder derlerdi işte size ispatı oldu. Hz.Ömer’de haksızlıklara karşı verdiği sert tepkilerle bilinir. Ömer Muhtar canı pahasına dinini ve milletini savunmuştur. Şehit Ömer Halisdemir’de ismine yakışır cesareti göstermiş ve hainlere gereken dersi tam zamanında canı pahasına vermiştir.

Rabbim’e şükürler olsun ki Niğde ilimizin Bor ilçesinin sehit-omer-halisdemir-nigdeÇukurkuyu beldesinde yaşayan şehidimizin ailesini ve kabrini ziyaret etme fırsatım oldu. Bazı yerlerde  mekanlar orada bulunanlara değer katar. Kıblemiz olan Kabe buna en güzel örnektir. Bazı mekanlara oradaki zat’lar bir şeyler  katar, mesela Eyüp Sultan semti de  buna  örnektir. İşte şehidimizin olması sanki Çukurkuyu beldesine ve halkına farklı bir duygu atmosferi kazandırmış. Bir kere düşünsenize yakın bir akrabanız ölümü göze alarak hainlere fırsat vermemiş ve darbenin dönüm noktası olan anlardan birini yaşayarak ülkenin geleceği için hainlere kurşun yağdırmıştır.

Şehidimiz Ömer Halisdemir’in abisi Doğan Halisdemir ile konuşma fırsatımız oldu. O gecenormalde Ömer abimiz değilde başka bir arkadaşının nöbette olması gerekirken diğer arkadaşının senelik izinde olması nedeniyle Ömer Halisdemir’in nöbetçi olduğunu bize aktardı. Bu olay bile en büyük oyun kurucunun Allah olduğunu bize bir kez daha gösterdi. Hain askerler Özel Kuvvetler karargahına yaklaşırken kendi aralarında ‘’bu gece Ömer Astsubay nöbetçi dikkatli olun’’ diye konuşuyorlarmış. İşte Ömer isminin hakkını veren bir yaşamın sonucu onlarca hain tam teçhizatla Ömer Astsubaydan korkuyordu. Korkmalarını da bizde şimdi çok iyi anlıyoruz.

sehit-omer-halisdemirBir ölür bin diriliriz diyoruz ya işte 15 Temmuz’dan sonra binlerce Ömer Halisdemir dünyaya geldi.Türkiyenin dört bir yanında Kürdü Türkü doğan çocuklarına Ömer Halis ismini vermiştir.Bu isim unutulmamalıdır.

Şimdiye kadar dünyanın her tarafından ve ülkemizden 500.000 binden fazla kişi şehidimizin kabrini ve ailesini ziyaret etmiştir. Bizde bir ekip halinde giderek Sivasımızı temsilen şehidimizin ailesine fahri hemşehrilik beratı verdik. Çünkü onlar artık bizimde ailemiz. Ömer Halisdemir sadece kendi çocukları için değil bizim çocuklarımız içinde canını verdi. Şehidimizin halası bizi kendi öz yeğeni gibi içtenlikle karşıladı. Hiç yabancılık hissetmedik ve kendi evimizde gibiydik.

Rabbim Şehidimiz Ömer Halisdemir’in ailesine sabırlar versin. Ömer abimiz Peygamberlikten sonra en yüksek makam olan şehidliğe ulaştı. Bizleri şefaatine nail eylesin. Bu millet bağrından birçok kahraman çıkardı ve inançlı nesiller ile yarında yeni Ömer Halisdemirler çıkaracaktır.

Ruhun şad olsun Ömer Halisdemir…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here