Terörü lanetliyoruz

0
132

Tarih; 10.10.2015 Ankara kan gölüne döndü. Terörist guruplar Ankara da yapılacak olan ve binlerce insanın katılacağı  ”Emek, barış, demokrasi” mitingini kana bulamak için hain planlarını günler öncesinden yapmışlardı ve o planı mitingin yapılacağı gün olan 10.10.2015 tarihinde uyguladılar. İki ayrı patlama ile Ankara da ilk belirlemelere göre 95 vatandaşımız hayatını kaybederken 246vatandaşımız da yaralandı. Başbakan sn. Ahmet Davutoğlu Türkiye de 3 günlük milli yas kararı aldıklarını açıkladı.

Tepkiler çığ gibi büyüdü

Siyasetçiler, sanatçılar, basın kuruluşları, haber merkezleri, dış basın, yabancı ülkeler terörü ve terörün her türlüsünü lanetleyen açıklamalarda bulundular,

Acımız gerçekten çok büyük

Kolay değil 95 canı kaybettik. 95 eve ateş düştü, Türkiye’nin her köşesi bu acıyı yüreğinin en derininde yaşadı ve uzunca bir zamanda yaşayacak.

Birlik ve beraberlik içinde yaşamak çok mu zor?

Türkiye’nin yıllardır çözüme kavuşturamadığı en önemli sorun terör konusu. Ne yaptıysa önünü bir türlü alamadığı terör olaylarının sebebi kimine göre çok açık bir şekilde orta da iken kimine göre ise sebebini anlamak çok zor. Sebep her ne olursa olsun kaybedilmiş bir canın bile telafisi mümkün değilken yıllarca teröre kurban verdiğimiz vatandaşlarımızın sayısı yüz binleri aştı.

Peki çok mu zor bu ülkede barış içerisinde yaşamak. Birlik beraberlik içinde yaşamak. Derdimiz ne? neyi paylaşamıyoruz bir türlü anlamak mümkün değil. Gerek dış güçler gerekse terör örgütlerinin sinsi planları ve daha birçok sebep  kan dökülmesine yol açıyor. Yarınlarda çocuklarımıza barışın, sevginin, birlik ve beraberliğin olduğu güçlü bir Türkiye bırakmak çok mu zor?

Sonuç olarak

Ankara’da ki patlamalarda hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, geride kalanlarına ise baş sağlığı ve sabır diliyoruz.

terörü lanetliyoruzBizde Okuman Lazım haber sitesi olarak; Terörü ve sebep ne olursa olsun terörün her türlüsünü şiddetle kınıyor ve lanetliyoruz. Umarız bu son olur, umarız bir daha milli yas ilan edeceğimiz olaylar yaşamayız.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here