Kış saati uygulamasına dikkat!

0
29

Bildiğini gibi Yaz Saati ve Kış Saati uygulaması her sene belli tarihler de değişiyordu bu sene 2015-2016 Kış Saati uygulaması 25 Ekim gece 04:00 saatlerinde 1 Saat geri alınacaktı fakat yaklaşan seçim dolayısıyla bu uygulama 15 gün geri alınarak 8 Kasım 2015 tarihine Ertelenmiştir. Bu sabah uyandığınızda telefonlarınızın, bilgisayarlarınızın, tablet vesaire gibi elektronik eşyalarınızın saatlerinin bir saat geri alındığını görmüşsünüzdür otomatik yapılandırma özelliği ile saatler birer Saat geri alınmış durumdadır. iş hayatınızda ve günlük  haftalık yaptığınız planlamalarda herhangi bir aksaklık yaşamak istemiyorsanız lütfen sizde Saatlerinizi eski ayarına geri getiriniz bu işlemi otomatik ayarlamayı devre dışı bırakarak manuel olarak kendiniz ayarlama yapabilirsiniz.

AKILLI CİHAZLARINIZI AYARLAMAYI UNUTMAYIN

Başta cep telefonları olmak üzere  kullandığınız tüm bilgisayarlar ve tabletler 25 Ekim 04:00 da kendilerini otomatik güncelleyerek 1 Saat geri almışlardır bu ayarları telefonunuzda manuel olarak yapmak için aşağıdaki yönlendirmeyi kullanabilirsiniz.

iPhone için;
Önce Ayarlar>Genel>Tarih ve Saat> bölümüne girin. Ardından “Otomatik Ayarla” özelliğini devredışı bırakın.

Android için;
Ayarlar>Tarih ve Saat bölümüne girin. Yeni ekranda yer alan “Otomatik tarih ve saat” ile “Otomatik saat dilimi” ayarlarını pasif konuma getirin.

DİYANET’TEN NAMAZ VAKİTLERİ UYARISI

Diyanet İşleri Başkanlığı da bu düzenlemenin ardından, basılı takvimlerde yer alan namaz vakitlerine 25 Ekim ile 8 Kasım tarihleri arasında 15 gün süreyle birer saat eklenmesi gerektiğini açıkladı.

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan yazılı açıklamada, “Başkanlığımız tarafından hazırlanan takvimler, yaz ve kış saatleri uygulamaları dikkate alınarak önceden hazırlanmaktadır. Söz konusu düzenleme nedeniyle basılı takvimlerde yer alan namaz saatlerine 25 Ekim ile 8 Kasım tarihleri arasında 15 gün süreyle birer saat eklenmesi gerekmektedir” denildi.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here