24 Kasım öğretmenler günü kutlu olsun

0
128

Çocukların eğitiminde, anne-babanın rolü ve etkisi çok büyüktür. Her anne babanın çocuklarına karşı sorumlulukları vardır. Çocuklarını her açıdan hayata hazırlamak için, maddi ve manevi desteğini esirgemezler. Bu şekilde donanımlı yetişen çocukta, kazandığı bütün bu bilgi ve beceriler sayesinde, hayata atıldığında, sağlıklı ve başarılı bir birey olmanın temelini atmış olur.

Aileden sonra, eğitimin en önemli kişilerinden biride, “Eti senin kemiği benim” diyerek, küçücük yaşlarda tanıştığımız saygıdeğer öğretmenlerimizdir. Okul, yaşamımızın temel parçasıdır. Okul içerisindeki yaşantının, sosyal hayatla iç içe ve uyum içerinde olduğunu unutmamak gerekir. Öğretmenlerimiz, bize doğru yolu gösteren ve geleceğe hazırlayan kişilerdir. Onlar, kendi bilgilerini aktarırken aynı zamanda da önümüzü görmemizi ve aydınlanmamızı da sağlamış olurlar.

Atatürk’ün öğretmenlere hediyesi

24 Kasım 1928, Türkiye Cumhuriyeti Devletinin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün Millet Mektepleri’nin Başöğretmenliğini kabul ettiği gündür. O günden tarihten sonra da her yıl öğretmenler günü olarak kutlanmaktadır. Gelişmiş ülkelerde, eğitimin önemli olduğunu bilmekteyiz. Bunları başaracak olan kişilerde, iyi niyetli, aydın ve ileriye bakan öğretmenlerimizdir.

24 Kasım öğretmenler günü tüm öğretmenler için kutlu olsun

Çocuklarımızın gelecekte yaşayacağı. “Kendi hayatını”  hazırlama sürecinde, hiçbir fedakarlıktan kaçınmadan sevgi ve hoşgörü ile onların yanında olan bütün öğretmenlerimizin ÖĞRETMENLER GÜNÜ KUTLU OLSUN…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here