Aşk meşk gönül işleri

0
70

AHHH AŞK, yaaa aşk;
Evet “14 Şubat sevgililer günü” yani “aşk günü.” Aşk, karşısındaki insanı olduğu gibi kabul edip, özgürce sevebilmektir.  Aslında; Sevgi ve aşk başkasına gösterilen değil, iki kişi arasında yaşanan özel duygudur. Yani bunun gösterişi olmaz, olmamalıda. Maalesef ki, her şeyin çok çabuk elde edilip tüketildiği dünyamızda, aşkın ve sevginin de çabucak tüketildiğini görüyoruz.

Aşk ruhunu ve kişiliğini yitirmemiş gerçek insanların tadabileceği bir duygudur. Malesef ki günümüz dünyası, ruhunu ve kişiliğini kaybetmiş. Yani gerçek sevginin ve aşkın anlamını bilmeyen sadece çıkar ve menfaat peşinde koşan insanlarla dolu.

E hal böyle oluncada “14 Şubat sevgililer günü” ticari bir gün olarak karşımıza çıkıyor. Kısacası tüketim günü. Kutlama yapmak, alışveriş yapmak yani eğlenmek için fırsat bu fırsattır diyerek proğram yapan insanların günü.

Bunu fırsat bilen firmalarda, ürününü satmak için kampanya üstüne kampanya yaparak, deli gibi indirimler ve cazip taksitli ödeme koşulları sunarak, alışveriş merakı olmayan insanları bile bu çılgınlığın içine çekiyor. Harçadıkça harcıyorsun, e malum sevgililer günü. Aşk var mı? yok mu? önemi yok. Maksat varmış gibi yapmak. Bu tür birlikteliğin, ne sevgiyle nede aşkla ilgisi yoktur. Sahtece oynanan bir oyundur.

AŞIKSAN EĞER

Yok öyle, sahtekarlık …
Korkmayacaksın, ruhunu ve kişiliğini satmayacaksın, yalandan numaradan sahtekarlıktan arınacaksın, hesap kitap peşinde koşmayacaksın, sevdiğine sahip olacaksın. İşte o zaman gerçek aşkı yaşarsın. Bu kadar basit.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here