Avrupa’nın Medeniyeti

0
187

Cumhuriyet tarihi boyunca bizlere gelişmişlik olarak her alanda Avrupa devletleri örnek gösterildi. İngiltere, Almanya, Fransa, İtalya özgürlükler, teknoloji, eğitim, sağlık alanlarında bize yol gösterici olarak önümüze rehber gösterildiler.

Son günlerde özelikle Türk vatandaşlarına ve siyasetçilerine çeşitli engeller ve dayatmalar yapan Batı gerçekten medeni mi ? Refah sevilerini kendi üretimlerine mi yoksa sömürdükleri devletlere mi borçlular?
1900’lü yılların başında Belçika Kralı II. Leopold denen cani Afrika’da Kongo’ya yardım örgütü bahanesiyle kurduğu dernek vasıtasıyla orayı zaman içerisinde işgal etti. Kongo da ki kauçuk ve fildişi ticaretini eline geçirdi. Kongo’da bu medeni!  Belçikalılar kauçuk tarlalarında çalıştırmak için köleleştirdikleri insanlara işkenceler yapıp yeterli kauçuk toplayamayanları öldürüyor veya 5 yaşında bile olsa el ve ayaklarını keserek kalıcı sakat bırakıyorlardı. Bu dönemde 5 milyon arası genç – yaşlı insanın öldürüldüğü ve 10 milyon insanında kalıcı sakat bırakıldığı kayıtlarda yer almaktadır.

Almanya’nın yine 1900 yıllarda Namibya’da yaptıkları soykırım ve Nazi katliamlarını görmezden gelemeyiz. İnsanları canlı, canlı yakmaktan tutun kamplarda açıktan ölüme terk etmeleri büyük insanlık suçuydu.

Fransa Cezayir de suçsuz yere silahsız katlettiği ve çocuk sayılacaklara bile tecavüz etmesiyle bizim hafızalarımızda yer eden bir devlettir. Detaylara çok girmek istemiyorum ama sömürgeci Fransız askerlerin Müslüman kadınlara yaptıkları rezillikleri hiçbir zaman unutmamalıyız.

Hollandalı BM askerlerinin daha dün denecek tarihte 1995 yılında Afrika’ya kadar gitmenize gerek yok Avrupa’nın göbeğinde Bosna’da Srebrenista katliamına nasıl çanak tuttuğunu hatırlayalım.BM bağlı Hollanda askerleri Srebrenistaya gelip can ve mal güvenliğiniz bize teslim korkmayın ve silahlarınızı bize teslim edin diyerek Boşnaklardan tüm silahları topluyor. Bunu fırsat bilen Sırplar saldırıyor ve 8372 Bosnalı Müslüman’ı canice katlediyor. Bu katliam 400 civarı Hollanda barış gücü !! askerinin önünde oluyor ve engelleyemiyorlar !!! Bosna savaşında Avrupa’nın ortasında 50 bin Bosnalı kadına tecavüz edilmiştir. 8 Martta kadınlar gününü kutlayan sözde kadın örgütlerine biri hatırlatsın lütfen…

Amerika’da Irağa özgürlük getirme için yola çıkmış ve milyonlarca insanı katletmiş bir katil terörist devlettir. Bu katliamda çok eski tarihte değil orta yaşlarda olanların çok rahat hatırlayacağı 2003 yılında olmuştur. Ölenler kadar ölenlerin ailelerinin düştüğü zor durumda yüzü ve haysiyeti olan insanlık için utanç kaynağıdır.

Avrupa ve Batı son dönemde özellikle Türk vatandaşlarına ayrımcılık yapmaktadır. Bu ayrımcılık negatif ve taraflıdır. Pkk, Dhkp-c  üyeleri  rahatça girip çıkıp toplantı gösteri yapabilirken Türk vatandaşlarına daha gümrük kapılarında rampa yapmaya başladılar.Devletimizin yetkili Bakan,Milletvekili ve Bürokratları dahi bu süreçte özgürlükçü ve medeni Avrupa’nın yaptırımlarıyla karşı karşıya kalmaktadır. Avrupa’daki Türkler hatta tüm Müslümanlar bulundukları ülkelerde devlet yönetiminde söz sahibi olmaya çalışmalıdırlar. Siyasete girmelidirler. Ne demişti rahmetli Erbakan ‘Siyaseti önemsemeyen Müslüman’ı, Müslüman’ı önemsemeyen siyasetçi yönetir’.

Batı hiçbir zaman medeni ve çağdaş olmamıştır. Bu çağdaşlıkları ve özgürlükleri işlerine geldiği şekilde kullanırlar. Pkk Türkiye’nin düşmanıysa Batının dostudur işin özeti budur. Daha önceki yazılarımda Batının bizden çaldığı yenilik ve icatları da yazmıştım.

Batı bizim İslam kimliğimiz nedeniyle içlerine almaz ve hatta katliamlarda gördüğünüz üzere insan yerine bile koymamaktadır.  Bu haç ile Hilalin savaşıdır. Gençlerimizi yenilik üretmeye çalışmaya yönelik yetiştirmeliyiz. Batının gerçek yüzünü her fırsatta gençlerimize ve tüm dünyaya haykırmalıyız.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here