Engelsiz Yaşam Fuarı 2015

0
163

EYAFexpo    ENGELSİZ YAŞAM FUARI

Dünya Ticaret Merkezi CNR EXPO da 8. kez düzenlenen Dünya’nın 6. Büyük fuarı olma özelliğini taşıyan EYAFexpo bu senede büyük ilgi gördü. 

Engelli, yaşlı ve bakıma muhtaç kişilerin kendileri için gerekli olan ürün, teknoloji ve hizmetlere daha kolay ulaşmalarını sağlamak amacıyla 8. kez düzenlenen “Engelsiz Yaşam Fuarı”  4 gün boyunca engellileri ağırladı.

MBA Grup Uluslararası Fuarcılık tarafından, İstanbul Fuar Merkezinde gerçekleşen fuarda, Dünya’nın birçok ülkesinden firmalar katılarak engelliler için geliştirilen teknolojileri tanıttılar.

”Engelsiz Yaşam Fuarı” Gerçekten gezmeye ve görmeye değerdi öyle ki her engel grubuna hitap eden teknolojik ürünler vardı. Firmalar adeta teknolojide birbirleri ile yarış içindeydiler.

Fuar da İstanbul sınırları içerisinde ki birçok belediye de stant açarak engellilere verdikleri hizmetleri anlattılar. Çok sayıda (STK) ”Sivil Toplum Örgütü” ve dernekler de fuar da yerlerini alarak çalışmalarını anlattılar.

Engelsiz Yaşam Fuarı’nın akıllarda kalan en önemli olaylarından biri ise fuarın 3. gününde Sarıyer Belediyesi  Engelliler Komisyonu tarafından düzenlenen panel oldu. Panele konuşmacı olarak;

Hukukçu gözü ile  Av. Turan Hançerli,

Doktor Gözü il Türk Tabipler Birliği Kongre Delegesi Dr. Onur Çeçen,

Ortopedik Protezciler ve Ortezciler Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Mustafa Gültekin,

Sosyal Güvenlik konularında SGK İstanbul İl Müdürlüğü temsilci olarak  Özhan Çolak,

Panale katıldılar.

Konuşmacılar engellilerin birçok alanda yaşadıkları sorunları dile getirdiler. Panel sonunda ise engellilerin Sorularını yanıtlayan katılımcılar sorunların çözümü konusunda neler yapılması gerektiğini de anlatarak faydalı bilgiler sundular.

Panel sonunda ise Sarıyer Belediyesi başkan yardımcısı İsmail Erdem konuşmacılara katıldıkları için teşekkür amaçlı çiçek verdi.

Bizler de Okuman Lazım olarak panele katıldık sizler için araştırmalar yaptık notlarımızı aldık zaman, zaman buradan detayları ile birlikte sizlerle paylaşacağız.

Engelsiz yarınlarda buluşmak diğeri ile esen kalın…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here