Gelin kaynana dırdırı

0
354

Türkiyede evlilik denince aklımıza gelen sorunlardan biridir gelin kaynana dırdırı. Maalesefki boşanmalarında en önemli sebebidir.

Evlilik iki kişinin birbirini sevip saydığı, ruhen ve bedenende anlaştığı medeni kanunlada bunu resmileştirip,bir ömür boyu birlikte olmak için atılan adımdır.

Aşk ve sevgi çok önemli ve değerlidir. İkisininde önemi ve yeri ayrı, ayrı değerlidir. Aşk çok güçlü bir duygudur. Aşkın içinde karşılıksız  duyulan sevgi,  saygı kaybetmek korkusu, heyecan kalp çarpıntısı gibi çok özel duygular vardır.

Sevgi ise bir bütün halde ve daha aklı başındadır. Güven sadakat karşılıklı fedakarlık ve paylaşım içerir. Evlilikte her ikisininde olması mükemmel evliliği oluşturur.

Evlilik insan hayatının en önemli dönüm noktasıdır ve her iki taraf içinde çok büyük sorumlulukların başlangıcıdır.

Kişinin eş olarak seçtiği kişi ile her konuda anlaşması maalesefki evlilik için bazen yeterli olmuyor. Eş adaylarının aileleride  çok büyük önem taşımaktadır. Özelliklede gelin ve kaynananın,  anlaşabilmesi çok önemlidir. Buradaki en önemli konu  ise her iki kadınında birbirlerine bakış açısıdır.

Aynı kişiyi yani oğlunu ve kocasını seven iki kadının, birbirlerine karşı davranış ve tutumları erkeğin hayatınıda etkilemektedir.

MESELA…

Kaynana yada gelinin, her iki kadınında birbirlerini benimsemeyip, kabul etmemelerinin ve  birbirlerine baskı kurup güç mücadelesi yapmak istemelerinin sonucunda aralarında sürekli bir çatışma başlar.

Kaynana gelinini sevmez gelinde kaynanasını.

İki kadının bu şekilde  sürekli kavga yada dırdır etmelerinin sonunda  hiç kuşkusuz erkek de etkilenir ve problemler başlar. Sürekli devam eden dırdırlar büyür ve  önemsiz gibi gözüken küçük detaylar önemli hale gelir. Sonuçtada boşanmalara kadar giden bu sorunlar evliliğin bitmesine sebep olur.

Tarih boyunca bu böyle olmuş ve devam etmiştir. Şayet gelin ve kaynana eğer birbirlerine sevgi, saygı duyar,şevkatle yaklaşıp kusurlarına ve yanlışlarına musama gösterip anlayışlı  olurlarsa herkes mutlu olur ve sorun yaşanmaz.

Bizimde temennimiz ilişkilerde herkesin birbirine karşı olan sorumluluğunun bilincine varması sevgi, saygı ve hoşgörülü olmasıdır.

MUTLU VE SAĞLIKLI BERABERLİKLER DİLEĞİ İLE…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here