Gıda Terörü

0
189

Gıdda Terörü Yazı Dizesi 2. Bölüm

Sağlam kafa sağlam vücutta bulunur. Sağlıklı ve dengeli beslenme sağlıklı düşünebilen, üretebilen  toplum için bir temel taşıdır.

Hamilelik döneminden en az 3 ay önce kadınlarımız organik beslenmeye başlayıp, bir binanın en önemli yerinin temeli olması gibi bir insanın temelinin atıldığı bu dönemlerde katkılı, sağlığı olumsuz etkileyecek besinlerden kesinlikle uzak durulmalıdır. Doğal olmayan ürünlerin tüketimiyle  Anne karnında veya doğumdan kısa bir süre sonra hastalıklar başlamakta ve eskiden bu şekilde hastalıklar yoktu diye söylenmeye devam ederiz.

Asitli içecekleradı markası,içeriği ne olursa olsun tüketilmemelidir. Bir iki değil onlarca hatta yüzlerce hastalığa davetiye çıkarmaktadır. İlk sırada bu sorunların şeker içerikleri gelir. Pazarlama amacıyla şeker azaltılmış gibi açıklamalarda itibar etmeyin, kola ve gazoz içeriği olan ürünlerin başta çocuklar olmak üzere tüketmeyin tükettirmeyin. Asitli içecekler yerine Doğal maden suları, Ayran, Kefir, Şalgam gibi doğal içecekler tüketebilirsiniz.

Meyve sularının tamamına yakını konsantreden veya aromadan üretilmektedir. Bilim adamları son yaptıkları araştırmalarda hazır paket halinde satılan meyve sularında bol katkı maddesi, früktoz ve kimyasallar olduğunu açıkladı. Früktoz, kan şekerini çok hızlı yükselten ve pankreası, böbrekleri yoran bir madde. Bu madde ile çeşitli kimyasalların birleşmesi meyvemsi bir tat yaratırken, kanser başta pek çok hastalığa karşı bizleri savunmasız bırakıyor.Meyveyi posa halinde tüketin, yada meyvenin suyunu evinizde sıkıp için,%100 meyve suyu yazanlarında içindekiler bölümünü okuyun,yine konsantreden üretilmiştir yazısını birçok markanın ürününde göreceksiniz.

Tatlı ürünlerinde de kullanılan Glikoz şurubu,mısır şurubu ve fruktoz gibi ürünlerde vücudumuzun tanımadığı içeriklerdir. Doğal şeker pancarı şekerinden olan rafine edilmemiş şekerle yapılan tatlıyı yediğimizde karaciğerimiz bu maddeyi tanımlayıp gerekeni yapar, ancak diğer maddeleri tanımlanamadığı için bünyemize olumsuz etkiler yapacaktır.Ucuz ve merdiven altı baklavalarda ve ambalajlı market ürünlerinde bu şuruplar bolca bulunmaktadır.

Konserve gıdalar içlerine konulan koruyucu maddeler nedeniyle tüketilmemesi gereken ürünler arasındadır. Batı’da yaşam tarzı ve beslenme alışkanlıkları nedeniyle çok tüketilen konserve ürünler nedeniyle geçtiğimiz yıllarda yapılan bir araştırmada ölen kişilerin mezarları yıllar sonra açıldığında vücutlarının bozulmadığı görülmüştür. Yapılan araştırmada sık sık konserve ürün tüketen insanların bu gıdaların uzun süre bozulmaması için içlerine konulan koruyucu katkı maddeleri nedeniyle olduğu tespit edilmiştir.

Kısırlık her geçen gün toplumumuzda artmaktadır. Beslenme ve yaşam tarzı kısırlıktaki en önemli nedenlerdendir. Genç nüfus olmazsa bir ülke ve millet için işgücü üretim ve gelecekte yok demektir. Unutmayın ki yediklerimiz vücudumuza olduğu kadar kişiliğimize de etki edecektir. Fazla et ve hayvansal gıda tüketen toplumların daha saldırgan olduğu gibi…

Bundan 20 sene kadar önce büyükşehirlerde bile sayılı Diyaliz merkezi varken şimdi neredeyse her mahallede kurulmaya başladı. Nedenlerini düşünmeli ve hastalık gelmeden koruyucu sağlık önlemleri alınmalıdır.

Global İlaç firmalarının hedefleri arasında ‘Yeni hastalıklara yeni ilaçlar’ ibaresi yer alır. Nedir bu yeni hastalıklar?

Dünya çapında en büyük çikolata ve tatlı üreticisi olan bir firmanın aynı zamanda dünyada en çok satılan Şeker hastalığı ilacının üreticisi olduğunu bilmemiz nasıl bir kurgu içinde olduğumuzu özetleyecektir.

Devletimiz Gıda Terörüne acil olarak önlem almalıdır. Geleceğimiz taklit gıdalarla tehdit altındadır.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here