Gıda Terörü

0
328

Gıdda Terörü Yazı Dizesi 1. Bölüm

Artık günümüzde savaşlar topla tüfekle yapılmamakta. Soğuk savaş, Siber saldırı, Gıda Terörü, Ekonomik savaş, Laboratuvar mikropları gibi terimlerle artık küresel güçler mücadele etmektedir.

Bu yazımda çok önemli bir konuyu Gıda Terörünü kısaca ele alacağım. İnsanların yaşamlarını devam ettirip gelecek nesillerin gelişimi için yeterli ve besleyici gıda almaları gerekmektedir. Adet ve çeşit anlamında yeterli Gıda’yı ülkemizde birçok kişi alabiliyor ancak bu gıdalar vücudumuzun her türlü ihtiyacını karşılayacak vitamin ve mineralleri taşıyor mu, fayda yerine bizlere zarar veriyor olabilirler mi?

Evet fayda görelim derken zarar görebileceğimiz birçok besin maddesi var ve bu Gıdalar özellikle çocuklarımızı yani gelecek nesillerimizi etkisi altına almaktadır. Bir ürün almadan önce sevdiklerinizin sağlığı için lütfen birkaç saniyenizi ayırıp içindekiler bölümlerini okuyun ve aşağıdaki maddelerden biri varsa almayın !!!

E621(MSG):MonosodyumGlumat: Beynimize yediğimiz ürünü çekici gösterir. Alzheimer ,Parkinson gibi birçok hastalığa yol açar.

E120: Karmin: Böcek kanından elde edilir. Hanefi mezhebinde haram olarak belirlenmiştir.

E904: Şellak: Böceklerden elde edilir. Yine Hanefi mezhebinde haramdır.

E905: Parafinler: Bağırsak kanserine yol açabilir.

E441: Jelatin: Astım ve Alerjiye neden olabilir.Birçok çeşidi domuzdan elde edilir.

E910-E920-E921:L-Cysteine: İnsan saçı ve domuz kılından elde edilir. Unlu mamüllerde kullanılabilir.

Palmiye Yağı: En çok olduğu ürünler bazı markaların çocukların özellikle sık tükettiği krem çikolatalardır.Bu yağdan yapılmış peyniri fareler dahi yememiştir.

Dikkatli olmanız gereken ürünlerde var:

Sosis-Salam gibi işlenmiş ürünler özellikle kansere davetiye çıkaran ürünlerdir. Çocuklarınıza yedirmeyin.

Hazır Yoğurt hangi marka olursa olsun sakın ha sakın eve sokmayın.

Süt çiftlikten veya bir köyden doğal bulamıyorsak günlük süt kullanın yada hiç kullanmayın. Günlük süt aldığınız markayı da test edin 3-4 güne bozulması gerekli, yoksa yine almayın.

Mısır alırken ipe dizilmiş ip gibi sıralı kusursuz olanları almayın. Genetiği ile oynanmış olma ihtimali yüksektir.

Tavuk eti vazgeçilmez ucuz protein kaynaklarındandır. Ancak bu işte de birçok hile bulunmaktadır. Seyrekte olsa köy tavuğu bulup tüketmeye çalışalım. Bulma imkanımızyoksa yine denetimlerine güvendiğiniz ve bildiğiniz ciddi kurumsal markaların ürünlerini alın.

Yumurta yıllarca Türk halkına neredeyse zararlı olarak anlatıldı.Son yıllarda bu yanlış yönlendirme kırıldı.Ancak yumurtada da oyunlar dönebiliyor.Halk arasında konuşulur köy tavuğu yumurtası çok farklı tadı var diye sadece tadı değil birçok bileşeni farklıdır.İlk önceliğimiz gerçek köy tavuğu yumurtası olmalı,yoksa Organik sertifikalı yumurtalar,yoksa gezen tavuk yumurtaları olmalıdır. Diğer seçenekleri  Almayın !!!

Türk halkının sağlığı için devamı var…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here