Televizyon’da reklamı yapılan arsalara dikkat

0
1689

Son birkaç yıldır televizyonlarda hangi kanalı açsan birileri arsa satıyor, şu kadar dönüm arsa şu fiyata, imarlı, ifrazlı, hemen al sonra öde, takas yapılır daha neler,  neler. İstanbul’un dışında kuş uçmaz kervan geçmez yerlerde ki tarlaları öyle güzel anlatıyorlar ki sanırsın dünyanın en ünlü tatil bölgesi.

En çok ta il bazın da yayın yapan yöresel kanallar da görürsünüz bu reklamları ne olduğunu tam bilmediğiniz sözde arsaları sevdiğiniz sanatçıları kullanarak reklam yaptırarak pazarlar ve servetlerine servet katarlar.

Elinde bir telefon, altın da bir araba, yanına da iki tane çalışan eleman alan herkes emlak satış uzmanı olur. Reklamlar da kullandıkları sloganlar ise garibanların hayallerini öyle güzel süsler ki hemen gidip arsa alasınız gelir ve kısa süre sonra da alırsınız. Biraz borç toplarsınız, biraz kredi, biraz da birikmişiniz vardır hepsini arsaya yatırırsınız.

Size arsa satmaya çalışan firmayı ne kadar tanıyorsunuz?

Televizyon izlerken herhangi bir kanalda reklamlarda arsa satan bir firma gördünüz ve reklamı yapılan arsa size çok cazip geldi hemen telefona sarıldınız ve arsaya t, talip oldunuz ertesi gün sizi ve sizin gibi çok sayıda insanı doldurdular bir arabaya ve hiç görmediğiniz bilmediğiniz bir yere bir tarlanın başına götürdüler işte reklamlarda bahsi geçen arsa bu dediler,  sizde yatırım amaçlı yatırım amaçlı verdiniz parasını ve aldınız.

Peki hiç araştırdınız mı? size bu tarlayı satan kim? bu firma ne zaman kurulmuş? yaptıkları iş yasal mı? yarın başınız ağrır mı? imar izni var mı? arsayı aldığınız bölge deprem açısından ne durum da? tabi ki hayır. Çünkü size ekranlardan sunulan arsanın metrekare olarak büyüklüğü bir anda gözünüzü kör ediyor parayı verip arsayı alana kadar hiçbir şeyin farkında olmuyorsunuz. Sonra aklınız başınıza geliyor ama artık iş işten çoktan geçmiş  oluyor. Tıpkı Kemal Sunal’ın bir filminde boğaz köprüsünü satın aldığı gibi bir duruma düşebilirsiniz.

Sonuç olarak…

Televizyonlarda yayınlanan reklamlara inanarak alış veriş yapmadan önce çok iyi araştırma yapmanız gerektiğini lütfen unutmayınız. Arsa, elektronik ürünler, ilaçlar, bitkisel ürünler ve daha birçok ürünün Televizyonlarda 7/24 reklamı yapılmaktadır, bu ürünlerin sahte, bozuk, yada sağlığa zararlı olup olmadığı konusunda kesin olarak emin olmadan lütfen satın almayınız.

Unutmayın iyi malın, kaliteli malın, satılan malın reklama ihtiyacı yoktur…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here