Yanlış zaman yanlış yer

0
69

İnsanlar, yaşlandığı zaman hep geçmişle ilgili konuşurlar. Yaşanmışlıklar, doğru olsun, yanlış olsun yaşadığımız her şey hatıralarımızda canlanır.

Geçmişimiz, bir film karesi gibi, kimi zaman dost sohbetleriyle, kimi zaman yalnız kaldığımızda, kim zaman herhangi bir olay bize hatırlattığında karşımıza çıkar. İnsanoğlu yaşarken, çeşitli virajlardan geçerek hayatını sürdürür. Bunun içerisinde mutluluklar, sıkıntılar, ayrılıklar, ölüm gibi birçok duygular vardır. Yaşımız ilerlediğinde, geçmişte yaşadıklarımızla ilgili her olayı düşünür, yapamadıklarımız ya da hatalarımızdan dolayı pişmanlık duyarız.

Geçmişi yaşarken, o zaman hiç önemli olmayan olaylar, değerini bilemediğimiz her şey yaşlandığımızda pişmanlıklar olarak karşımıza çıkar. Hani bir laf vardır “ŞİMDİKİ AKLIM OLSAYDI” ya da “AKLIM BUGÜNKİ AKIL YAŞIM 18” olsaydı. Gerçekten bu gün ki aklımızla, geçmişe dönebilseydik, yaptıklarımızın aynısını tekrarlarmıydık.

Mesela, evlilik, iş, kaçırdığımız fırsatlar, kırdığımız kalpler, kötü alışkanlıklarımız. borçlar gibi. Geriye dönmek mümkün olsaydı ne değişirdi hayatımızda? Maalesef ki hayat hatalarla dolu, önemli olan yapılan her yanlıştan ders alarak, tecrübe kazanarak, düzgün durabilmeyi öğrenmektir.

Hayat dönüşü olmayan bir yol, bize düşen ise bu yolda yürürken en şerefli bir şekilde yolu bitirmektir. YOLUNUZ SEVGİ DOLU OLSUN.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here