Düğün Dernek 2 Sünnet

0
229

Bir önceki yazımda Anadolu düğünlerinden bahsetmiştim, bu yazımda ise düğün dernek isimli sinema filminden bahsetmek istiyorum umarım güzel bir yazı olur.

Büyük şehirlerde ki yaşam kavgası insanlara ne yazık ki birçok şeyi unutturduğu gibi kültürlerini de unutturuyor.  Ya da o kültürleri yaşayacak yaşatacak zaman ve uygun ortam bulamıyorlar. İçlerinde taşıdıkları özlemler ile emeklilik günlerinin geleceği günü iple çekiyorlar. Bu süre içerisinde özlemini duydukları, hasretini çektikleri her şeyi resimlerle, videolarla gidermeye çalışıyorlar.

En büyük sermaye insandır

Evet; en büyük sermaye her zaman insan olmuştur ve işi bilen kişiler bu sermayeyi kullanarak çok güzel başarılar ve kazançlar elde edebilirler. İşte bunun en güzel örneklerinden biridir düğün dernek filmi.

Düğün Dernek  & Düğün Dernek 2: Sünnet

Çok yerinde bir proje olan ” Düğün Dernek” vizyona girdiği günden itibaren sinemalarda 13033341.5483800ac3ac4izlenme rekorları kırdı. İzleyenlerin çoğu o kadar çok beğendiler ki tekrar, tekrar gidip izlediler. Sanal alemde de aynı başarıyı yakalayan ”Düğün Dernek” İnternet kullanıcıları tarafından milyonlarca kez izlenerek başarısını adeta kanıtladı. Filmin bu başarısı tabi ki yapımcılarını da sevindirmiş kasalarını doldurmuştu.

Durum böyle olunca bu serinin ikincisi de olmalıydı ilk film olan ”Düğün Dernek” ten sonra ”Düğün Dernek 2: Sünnet” Geldi. Serinin ikinci filmi ilkine göre daha çok izleyici tarafından izlendi. İlk seri gibi ikincisi de çok başarılı olmuştu. 1494817Hem izleyenlerin hem de filme emeği geçenlerin yüzü bir kez daha gülmüştü.

Başarının Sırrı Özlemini Duyduğumuz Kültürümüz

Sivas‘ın örf ve adetlerinin konu alındığı ”Düğün Dernek” ve ”Düğün Dernek 2: Sünnet” filmleri nasıl bu kadar başarılı olmuştu sizce? bu izlenme oranlarının püf noktasını bilenleriniz illaki vardır, bilmeyenler içinde ben söyleyeyim.

”İstanbul” adı üzerinde metropol şehir. Anadolu‘nun her köşesinden göç alan şehirde sayısal olarak Sivaslıların çok olduğunu herkes bilir. İşte tam bu noktada doğru hedef kitlesine doğru proje sunulursa hayal edilmesi bile zor bir başarı sağlanabilirdi. Bu ayrıntıyı yakalayan senarist Sivas‘ın kültürü ile harmanlanmış bir filmi beyaz perdeye taşırsa hiç şüphesiz başarı sağlayabilirdi. Tam da düşündüğü gibi İstanbul‘da yaşayan Sivaslılar yıllar önce ayrıldıkları vatanlarını konu alan filmi duyunca sinemalara akın ettiler ve beklentinin üzerinde bir izlenme ile hayaller gerçek oldu.

Sonuç Olarak

”Düğün Dernek’‘ ile gelen başarı ”Düğün Dernek 2: Sünnet” ile devam etti. Her zaman olduğu gibi halkın ne istediğini bilen kazandı. Umarız bu tür filmlerin devamı gelir. Umarız bu filmleri izleyen gençlerimiz sahip oldukları değerlerin farkında olurlar ve kültürlerine sahip çıkarak bu kültürlerin gelecek nesillere ulaşmasına vesile olurlar.

Yüzünüzden gülümseme eksik olmasın, her şey gönlünüzce olsun…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here