Nane limon kabuğu bir tutam zencefil

0
102

Ne güzel bir şarkıdır, rahmetli BARIŞ MANÇO’nun şarkısı, nane limon kabuğu bir tutam zencefil “HA HA HAA HAPŞUUU”.  

Evet şarkı çok güzel ama grip insanı çok halsiz bırakıyor. Çok nadir olarak duyarız grip’e yakalanmayanını. Peki neden? ne kadar korunursak korunalım grip olmaktan kurtulamıyoruz. Evet yaz bitti, sonbahar geldi derken, kış kapımızı çaldı. Bu geçiş dönemlerinde, vücut ısıyı ayarlamakta zorlanırken, bizimde yaptığımız hatalarla maalesef grip kaçınılmaz oluyor.

Grip virüsü vücudumuza solunum yoluyla giren ve kolay bulaşabilen bir hastalık. Eğer yakalandıysanız, ilaçlarla ve bitkisel yöntemlerle de, tedavi etseniz etkisini bir miktar hafifletseniz de, vücuttan tamamen çıkması 10 günü buluyor. Tabi ki hastalığın ciddiyeti ve kişinin durumu da önemli.

Eğer genç, yetişkin ve vücut direnciniz kuvvetliyse, ağrı kesiciler, C vitamini takviyeleri, bitki çayları ve dinlenmek gibi yapacağınız yöntemlerle bu süreci atlatmış olursunuz. Aslında grip’e yakalanmadan tedbir almak gerekir. Burada da doğru beslenmenin önemi karşımıza çıkıyor. Her zaman bağışıklık sistemimizi kuvvetlendirecek besinler tüketmeli, spor yaparak da stresten uzak durmalıyız. Çok ağır vakalar olmadığı durumlarda doktorların antibiyotik önermediğini de biliyoruz . E o zaman bize de AKTARLARIN kapısını çalmak düşüyor.

HERŞEYİN BAŞI SAĞLIK DİYORUZ.”SAĞLIĞIMIZA YATIRIM YAPALIM.

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here