Akıllı Telefonunuz Olmasaydı Ne yapardınız

0
291

Teknoloji artık hayatımızın vazgeçilmezi oldu bunu artık hepimiz biliyoruz.  Ama buz dağının birde görünmeyen yüzü var işte bugün de teknoloji konusuna farklı bir çerçeveden bakalım istedim, umarım sizlerde memnun kalırsınız okuduğunuz zaman.

Günümüzde sosyal medya kullanmayan kimse kalmadı desek yalan olmaz sanırım. Hayatımıza ilk olarak facebook girmişti şimdi ise o kadar arttı ki say, say bitmiyor. Facebook, twitter, instigram, whatsApp bunlardan sadece en çok bilinenlerden bazıları. Daha bu şekilde sayılabilecek yüzlercesi var. Tabi tüm bunları kullanabilmek için en tercih edilen cep telefonları oluyor. Akıllı telefonlar olarak bilinen cihazlar artık hayatımızın odak noktası olmuş durumda. 7 gün 27 saat elimizden düşmez düşmüyor.

Peki akıllı telefonlar olmasa ne olurdu?

Günlük yaşantımızda elimizden biran bile düşürmediğimiz akıllı telefonlarımız olmasaydı ne olurdu? Bakın neler olurdu. Gerçek hayatta ailemiz başta olmak üzere konuşmayı unutmazdık. İş hayatımızda, okul hayatımızda daha başarılı olurduk. Aile ilişkilerimiz daha sağlıklı, daha mutlu olurdu. Çocuklarımızla daha fazla vakit geçirebilirdik.  Hayatın güzelliklerinin farkında olurduk. Daha sağlıklı bir  hayat yaşardık. Şarj bitti kaygısı yaşamazdık. Telefon bağımlılığı hastalığına yakalanmamış olurduk.  Kısacası yaşadığımız bu güzel hayatı akıllı telefonlar ile boş yere harcamamış olurduk.

Yazıyı okuyan okurlarımız bu kadar abartmayın deseler de maalesef işin gerçeği bu. Tabi ki teknoloji ve teknolojik aletleri kullanmak gerekli ama bunları dozunda kullanmak en mantıklısı. Teknolojiye bağımlı bir  hayat yaşamaktansa abartmadan ihtiyaç duyduğumuzda kullanmak her anlamda bize fayda sağlayacaktır. Öyle gençlerimiz var ki elinden telefonu bıraktığı an hayat onun için anlamsız bir hale geliyor. Bu durum insanları o kadar paranoyak bir hale getirmiş ki evden çıkan telefon bağımlısı tüm dertlerini unutup ya şarjım biterse diye endişe yaşıyor.

Sözlerime son verirken bu yazıyı okuyan değerli okurlarımızın kendilerine şu soruyu sormalarını rica ediyorum “Akıllı telefonlarınız olmasa ne olurdu” vereceğiniz cevapları yorum olarak bizimle de paylaşabilirsiniz. Her şey gönlünüzce olsun…

CEVAPLA

Please enter your comment!
Please enter your name here